Pozor: Věnujte pozornost datu vytvoření článku. Zveřejněné údaje již nemusí být aktuální. Za případnou neaktuální informaci neneseme odpovědnost.

Parametry půjčky

Půjčky online bez dokladu příjmu

8/4/2015

Každá půjčka má své dané parametry, neboli vlastnosti, podle kterých můžeme poměrne snadno zjistit, nakolik je půjčka výhodná či nikoliv.

Bankovní nebo nebankovní půjčka

Jedním z nejdůležitějších parametrů půjčky je to, zda je poskytována bankou nebo nebankovní společností - tedy zda se jedná o bankovní nebo nebankovní půjčku.

Nebankovní půjčky jsou obecně dostupnější, ale mají větší úrokovou sazbu a RPSN. Bankovní půjčky mají úroky nižší, ale banka si Vás pravděpodobně bude důkladně prověřovat z hlediska toho, zda jsou Vaše příjmy dostačující či nikoliv.

Náš tip: Více o výhodných půjčkách bez dokládání příjmů se můžete dozvědět na webu Maxi-Půjčky.cz


Je půjčka účelová nebo neúčelová

Dalším důležitým parametrem půjčky je tzv. účelovost nebo naopak neúčelovost - tedy zda je půjčka určena pro nějaký konkrétní účel - například nákup nemovistosti nebo auta, anebo zda se jedná o tzv. půjčku na cokoliv. Účelová půjčka bývá výhodnější než ta neúčelová, zejména pokud si banka či nebankovní instituce půjčku pojistí např. ručením nemovitostí.

Půjčka s ručením nebo bez

Tím se dostáváme k dalšímu významnému parametru půjček a úvěrů - zda se jedná o půjčku s ručením či bez ručení. Ručí se typicky nemovitostí nebo prostřednictvím tzv. ručitele, ale běžné jsou půjčky, kde se ručí osobním automobilem nebo jinou hodnotnou věcí.

Úrok, RPSN

Mezi další parametry každé půjčky patří úroková sazba a RPSN - o těchto parametrech se můžete dočíst v části Obecné pojmy.