Pozor: Věnujte pozornost datu vytvoření článku. Zveřejněné údaje již nemusí být aktuální. Za případnou neaktuální informaci neneseme odpovědnost.

Půjčky na směnku od soukromníků

Půjčky na směnku

24/1/2015

Půjčování peněz na směnku je možná jednoduché, avšak ne příliš velké množství firem ho provádí. Spíše je podepisována smlouva úvěrová. Pokud jde o půjčky od soukromých osob, není příliš velké množství takových lidí, které peníze půjčují, natož na směnku. Některé osoby naleznete na internetu pomocí vyhledávačů.

Je potřeba zkoušet zadávat různá slova a fráze, které by se mohly vyskytovat na internetové stránce s nabídkou půjček na směnku od soukromých osob. Někdo možná na směnku peníze neposkytuje ale po domluvě by to mohlo být možné. Je třeba tedy nalézt více nabídek i obecných půjček a zeptat se.

Co je směnka a jakou má podobu

Směnka je jakýsi úpis, že zaplatím věřiteli tolik a tolik peněz na tom a tom místě v daný datum. Papír směnky nemusí mít určitou přesně stanovenou podobu, může to být běžný papír avšak důležitý je text, který na papír napíšeme a nebo natiskneme. Musí zde být všechny potřebné náležitosti aby se mohlo jednat o platnou směnku vlastní. Náležitosti jsou stanovené opět v zákoně, jako většina věcí.

Náležitosti směnky upravuje Zákon směnečný a šekový č. 191/1950 Sb. Směnka musí obsahovat alespoň tyto údaje:

  • Označení dokumentu jako směnka
  • Částka
  • Jméno a adresa dlužníka
  • Jméno věřitele
  • Informace o splatnosti, místě zaplacení
  • Datum a místo vystavení směnky
  • Podpisy zúčastněných stran

Nalézt ten správný paragraf a zákon není tak složité díky internetu. Opět jako v případě hledání úvěrů typu "půjčky na směnku od soukromých osob" použijeme internetový vyhledávač abychom našli odpovídající zákon ohledně směnky. Směnka zákon náležitosti a nebo vložit do vyhledávání paragraf. Tento pravděpodobně nebudete moci nalézt na klávesnici počítače, avšak je možné ho zkopírovat z jiné internetové stránky, na kterou se dostanete opět vyhledáváním.

Půjčky na směnku od soukromníků

Kdy je je dobré si brát půjčku? Pravděpodobně tehdy, jakmile máme s jistotou spočítáno, že peníze budeme moci vrátit bez problému v dané datum. Pokud by tyto peníze nebyly v toto datum vráceny, je možné u soudu získat směnečný platební rozkaz, který se dá následně předat exekutorovi k exekuci majetku dlužníka, případně osob, které s ním sdílejí domácnost. Půjčky na směnku od soukromých osob patří tedy k velmi rizikovým půjčkám.