Pozor: Věnujte pozornost datu vytvoření článku. Zveřejněné údaje již nemusí být aktuální. Za případnou neaktuální informaci neneseme odpovědnost.

Kde si vzít půjčku

Rady a tipy kde po68dat o půjčku na cokolic

28/9/2014

Současná doba a životní styl nás více či méně nabádá k tomu, abychom si půjčovali a tak se dá říci, že se půjčky staly bežnou součástí našeho života. Otázkou je, kde si můžeme půjčku vzít a pokud možno takovou, aby pro nás byla co nejvýhodnější.

Poskytovatelé půjček: banky, nebankovní společnosti

Pokud máme někoho v naší rodině, kdo nám může peníze půjčit, je samozřejmě nejlepší volit tento způsob půjčky. I když - i toto má svá úskalí... Pokud nám nikdo z rodiny nechce nebo nemůže své peníze půjčit, zpravidla se obracíme na banku.

Bankovní společnosti

Podmínky půjček u bank jsou výhodnější než podmínky u nebankovních společností, ale toto je vyváženo tím, že bankovní společnost nepůjčí zdaleka každému a pokud nemáme dostatečnou tzv. bonitu, půjčku u banky nedostaneme.

Náš tip: Informace o výhodných půjčkách bez dokládání příjmů se můžete dozvědět na webu Maxi-Půjčky.cz


Nebankovní půjčky

Pak nám nezbývá než se obrátit na některou z nebankovních společností, které zpravidla nepotřebují k půjčce doložení Vašich příjmů a některé společnosti dokonce půjčí i těm, kteří mají zápis v registru dlužníků.

Nebankovní půjčky jsou tedy snadné a dostupné, ale je to vyváženo vyšší úrokovou sazbou, vyšším RPSN a zvýšenými riziky.

Půjčky od soukromých osob

Pokud nám nepůjčí ani nebankovní společnosti, nezbývá nám, než se obrátit na soukromé osoby, které půjčují ze svých volných finančních prostředků. Zde ale musíme být velmi obezřetní, protože půjčky od soukromníků patří k vůbec nejrizikovějším a je zde potřeba velmi velké opratrnosti.

V každém případě je potřeba důkladně si přečíst smlouvu o půjčce a pokud nám bude cokoliv nejasné, nechat si vše řádně vysvětlit.