Pozor: Věnujte pozornost datu vytvoření článku. Zveřejněné údaje již nemusí být aktuální. Za případnou neaktuální informaci neneseme odpovědnost.

Na co si dát pozor u půjček

půjčky bez prokazování příjmů

17/7/2014

Před tím, než se rozhodnete stvrdit smlouvu o půjčce svým podpisem, měli byste mít smlouvu důkladně přečtenou a všemu, co je tam napsáno, rozumět.

Před uzavřením půjčky si musíte dobře propočítat, kolik a jak dlouho budete splácet a zda těmto závazkům budete po celou dobu schopni dostát. Je zde potřeba zohlednit všechny Vaše běžné rodinné výdaje i plánované mimořádné útraty, jako například dovolená, koupě nové pračky apod.

Kromě samotných splátek půjčky jsou u mnohých poskytovatelů půjček, běžné nejrůznější poplatky - ať už za vyřízení půjčky, nebo za vedení úvěrového účtu a podobně. I toto je samozřejmě potřeba zahrnou do kalkulace půjčky.

Náš tip: Více o výhodných půjčkách bez dokládání příjmů se můžete dozvědět na webu Maxi-Půjčky.cz


Vyberte si solidní společnost

Abyste minimalizovali rizika, která jsou s půjčkou spojena, zvažte velmi dobře výběr společnosti, u které si půjčku vezmete. Obecně platí, že nejméně rizikové jsou banky, větší rizika mají půjčky u nebankovních společností a nejrizikovější jsou půjčky od soukromníků. Snažte se získat co nejvíce referencí na postytovatele půjčky a při sebemenších pochybách se mu raději vyhněte a najděte si solidnějšího.

Smlouva o půjčce - pozor na odstavce malým písmem

Smlouva o půjče je samozřejmě při půjčování peněz nejdůležitějším dokumentem. Při čtení smlouvy o půjčce si zejména dejte pozor na části psané malým písmem - tam se mnohdy ukrývají ty nejzásadnější věci, které Vám půjčení peněz mohou znatelně prodražit - nejrůznější sankce, poplatky za opožděnou platbu či předčasné splacení úvěru apod.